cz sk pl eng 
login   heslo   

Pro klientyZkušenosti
Reference
Případové studie
Lékař radí
Nejčastější dotazy
Vademecum zdraví
BiotherapyInfo
Příběhy měsíce
Klub Biotherapy

Vyberte si kategorii:
Kožní (dermatologické) obtíže Gynekologické potíže, těhotenství, porod Postižení pohybového aparátu, bolestivé stavy
Stomatologické obtíže, postižení sliznice dutiny ústní a nosní Ostatní obtíže Veterinární indikace

Vyberte si dle klíče:

Přidejte vlastní zkušenost
» 

ostatní obtíže

  

Angína ...

 
 Pavel Pavlas (Vyškov)
 

Výborná zkušenost. Hned po koupi jsem se po návratu domů potil s angínou a pravidelná aplikace Biostimulu mě z toho po 2 dnech dostala. Posléze mi začal rašit opar, který jsem též hned zneškodnil. Dnes s Biostimulem spím a jsem zdravý.

Náš komentář


Výborného výsledku dosáhl pan Pavlas především díky včasnému zahájení terapie Biostimulem. Pokud však sáhnete po Biostimulu až v době, kdy všechno selže, může být na řešení "rozjetého" problému pozdě. Proto nezapomínejte aplikovat progresivní fototerapii jako metodu první volby ...


Těžký úraz ...

 
 Mgr. Alice Štullerová (Prostějov)
 

Manžel měl 8. 6. 2003 těžký úraz. Zřítila se pod ním zeď a po hlavě spadl do hromady cihel: těžký úraz hlavy – 8 cm hluboká rána (17 stehů), otevřená vykloubenina dvou prstů levé horní končetiny a vykloubenina dalších dvou prstů pravé horní končetiny (prsty v článcích byly obrácené opačným směrem), těžká zhmožděnina krční páteře a další četné odřeniny a zhmožděniny v obličeji i jinde na těle. Všechny otevřené rány se mu špatně hojí a hnisají. Po ošetření v nemocnici byl manžel pod sedativy, takže jsme začali aplikovat Biostimul až druhý den ráno, ale stehy již byly zapálené a podlité hnisem, pulzovalo v nich, objevila se celkem vysoká teplota 38 °C. Svítili jsme na postižená místa v hodinových intervalech po pěti minutách asi 4krát. Tenze povolila, teplota klesla na 37 °C, hnis se přestal tvořit. Další dny jsme svítili 3krát denně po pěti minutách. Při kontrole po třech dnech nechtěl ošetřující lékař věřit, že se rány tak dobře hojí. Po sedmi dnech, když mu vytahovali stehy, měl jizvy již velmi dobře zacelené, bez otoků, stroupky teninké jak papír se bez viditelných jizev slouply. Po 14 dnech od úrazu se manžel se synem pokoušel hrát tenis a celkem úspěšně. Nikdo z přítomných mu nevěřil, že utekl hrobníkovi z lopaty.

Náš komentář


Co dodat? Snad jen vyzdvihnout správný postup při použití Biostimulu, který byl aplikován až po odeznění vlivu sedativ, která mohou (podobně jako alkohol) snižovat účinky terapie. Pokud si to nevyžádají okolnosti, jako v tomto případě, je lepší u ran sešitých stehy odložit aplikaci biolampy až na dobu po jejich odstranění. Předejdete tak nepříjemnostem spojeným s jejich odstraňováním, pokud vlivem rychlejšího zhojení tzv. „zarostou”.


Dětské ekzémy ...

 
 Jan Hellinger (Rychnov nad Kněžnou)
 

Navštěvuji rodiny s miminky a Biostimul po velice krátké aplikaci pomáhá dětem od ekzémů na hlavičce i na tělíčku. Mojí mamince pomohl Biostimul při artritidě prstů rukou nejen rychle od bolesti, ale po půl roce svícení může opět pracovat na zahrádce.

Náš komentář


V případě dětského organizmu je aplikace progresivní fototerapie doporučována jako univerzální metoda první volby, a to především pro svoji absolutní šetrnost, díky které je riziko vedlejších účinků terapie prakticky vymazáno. V případě bolestivých stavů spojených s poruchou hybnosti je nesmírně důležité, pro následné obnovení hybnosti, pokračovat v terapii Biostimulem (optimálně v kombinaci s BalneoTherapy) po dobu alespoň 12 týdnů a věřte, že výsledky budou stát zato ...


Bolest hlavy ...

 
 Lukáš Pouchlý (Ostrava)
 

Velmi dobré účinky na bolest hlavy. Jednička na bolesti krku, pomáhá s akné, má dobrý účinek na léčbu jizev, léčí rýmu. Rychlá hojivost otevřených ran. To jsou naše zkušenosti s Biostimulem. Díky za něj.

Náš komentář


Univerzálnost a jednoduchost použití – není třeba přemýšlet o tom, zda je vhodné Biostimul použít, ale jen jak ho použít, to je to, co dělá z fototerapie Biostimulem již dnes léčebnou metodu první volby.


Zánět prsu při kojení ...

 
 Růžena Stuchlová (Olomouc)
 

Biostimul používá celá rodina.
Já – kojení – zánět prsu – výborná a rychlá pomoc.
Syn – zlomený článek na prstu u nohy – výborné hojení, žádná rehabilitace, nemá problémy s chozením.
Manžel – zablokovaná páteř – po několika aplikacích během jednoho dne vše v pořádku.
Dcera – hraje vrcholově házenou – časté bolesti v rameni, po aplikaci nemá problémy.

Náš komentář


Uvedená zkušenost potvrzuje, že Biostimul by rozhodně neměl chybět ve výbavě budoucí maminky a tatínka. Své místo si terapie světlem najde jak v období před porodem (např. prevence vzniku strií), tak po porodu (např. urychlení hojení jizvy po nástřihu hráze nebo po tzv. císařském řezu, zánět prsu, poruchy laktace, pupeční šňůra, ekzémy, opruzeniny atd.) ...


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16


© Copyright 2003 Biotherapy, s.r.o. All Rights Reserved.